ЗАСТОСУВАННЯ БІОГУМУСУ
Біогумус ― концентроване добриво, містить у збалансованому поєднанні цілий комплекс необхідних поживних речовин і мікроелементів, ферменти, ґрунтові антибіотики, вітаміни, гормони росту і розвитку рослин. У ньому велика кількість гумінових речовин. Це також і мікробіологічне добриво, в ньому мешкає унікальне співтовариство мікроорганізмів, що створюють грунтову родючість. Біогумус не містить патогенну мікрофлору, яйця гельмінтів, цисти патогенних найпростіших, личинок синантропних мух, насіння бур'янів. Добриво легко і поступово засвоюється рослинами протягом всього циклу свого розвитку.
Біогумус використовується як основне органічне добриво при посадці, підживлення всіх видів сільськогосподарських культур, у лісництві, квітникарстві, а також при реанімації та рекультивації грунтів.
Вносити Біогумус у відкритий грунт можна з ранньої весни до пізньої осені. Він є органічним добривом пролонгованої дії. Його ефективність зберігається протягом 4 ― 7 років.
Крім того, Біогумус можна використовувати для боротьби з комахами, оскільки в ньому концентрація мікроорганізмів-продуцентів хітинази, що розщеплює хітин (речовина, з якої складається зовнішній скелет комах) дуже висока. Для захисту рослин від комах Біогумус вносять у грунт навколо рослин або готують з нього водний настій у вигляді вермикомпостного «чаю», або збирають рідина, оттекающую з червеложа, для обробки листової поверхні рослин обприскуванням в період вегетації.
Біогумус ефективний проти комах протягом 6 місяців.
Рекомендовані норми внесення біогумусу (вермикомпосту) на присадибній ділянці
1. Огірки.
Перед посадкою внести в грунт 200-250 г біогумусу під кожну рослину. Ретельно перемішувати з грунтом. Скорочення терміну вегетації на 10-15 днів. Плодоношення до середини жовтня. Підвищення врожайності на 30-80%. Зниження вмісту нітратів. Збільшення вмісту вітамінів та інших біологічно активних речовин, рівний і чистий колір вирощуваної культури.
2. Томати.
Перед посадкою внести в грунт 200-250 г біогумусу під кожну рослину. Ретельно перемішувати з грунтом. Скорочення терміну вегетації на 10-15 днів. Плодоношення до кінця жовтня. Підвищення врожайності на 30-70%. Зниження вмісту нітратів. Збільшення вмісту вітамінів та інших біологічно активних речовин.
3. Полуниця.
При посадці під кущ додавати 150-200 г біогумусу, потім обов'язково полити. Збільшення врожайності на 25-50%. Підвищення вмісту цукрів і вітамінів. Швидка приживлюваність рослин, продовження терміну плодоношення на 2-3 тижні.
4. Картопля.
Під бульбу при посадці закласти 150-200 г біогумусу. Підвищення врожайності: збір до 400-600 кг з 1 сотки, повна відсутність дротяників. Бульби рівні та здорові, немає інфекційних захворювань.
5. Гарбузи, патисони, кабачки.
При посадці закласти 300-400 мл біогумусу під кожну рослину. Ретельно перемішати з грунтом. Скорочення терміну вегетації на 7-12 днів. Плодоношення до кінця вересня. Підвищення врожайності на 25-45%. Зменшення вмісту нітратів. Збільшення вмісту вітамінів та інших біологічно активних речовин, рівний і чистий колір вирощуваної культури.
6. Цибуля, кріп, петрушка, редис
Перед посадкою внести в грунт 2 кг біогумусу на 1 кв. м. гряди. Перемішується з ґрунтом, вносять в рядки. Густе і активне проростання зелені. Можливість отримати до 3-х урожаїв за літо. Збільшення врожаю на 20-50%.
7. Фруктові дерева
Перед посадкою в залежності від величини дерева внести в грунт від 4 до 15 кг. біогумусу в яму або перемішати з грунтом і засипати саджанець. Відмінна приживлюваність, поліпшення якості плодів. Підвищення врожайності на 30-40%. Зниження кількості плодів, уражених шкідниками за рахунок швидкого розвитку і поліпшення імунітету.
8. Ягідні чагарники
Перед посадкою в залежності від величини чагарнику внести в грунт від 2 до 5 кг біогумусу в яму або перемішати з грунтом і засипати саджанець. Відмінна приживлюваність, поліпшення якості плодів. Збільшення плодоношення на 20-30%. Ягоди великі і солодкі.
9. Декоративні чагарники, квіти
При посадці додати від 50 до 100 м під квітка або від 150 г до 5 кг біогумусу під декоративний кущ у залежності від розміру. Ранній розвиток рослин, підвищення приживлюваності теплолюбних рослин. Яскрава насичена забарвлення квітів, соковита зелень. Час сезонного цвітіння збільшується на 15-25 днів.
10. Газони
Закладають в подгазонны шар 1-2 кг на 1 м. кв. біогумусу в суміші з піском. Швидке проростання зелені, прискорений розвиток кореневої системи. Яскрава забарвлення трави до снігопаду. Газон починає зеленіти на 2 тижні раніше звичайного терміну.
Для підживлення рослин у період вегетації рекомендується один раз в місяць підсипати Біогумус навколо стебел рослин або в міжряддя з розрахунку 0,5 кг добрива на один квадратний метр, перемішати і полити.
Для підживлення кущів та плодових дерев Біогумус розсипають під крону з розрахунку 0,5 кг на один квадратний метр.
При підгодівлі квітів та декоративних рослин відкритого ґрунту Біогумус слід вносити щомісяця з розрахунку 150-200 гр. під кожну рослину або 0,5 кг на один квадратний метр клумби, газону.
При підгодівлі кімнатних квітів Біогумус вносять під рослина 1 раз в два місяці по 2-3 столові ложки.
Занадто велика кількість цього добрива негативно не позначатися на Ваших рослинах і плодах, так як з биогумусос діє правило: "Чим більше - тим краще."